logo

Aktualności

2021-12-26

10 pomysłów na Walentynki – jak spędzić ten dzień?

 Walentynki – skąd się wzieły? 


Walentynki obchodzimy 14 lutego wspominając biskupa Świętego Walentego, który żył w III wieku. Jak głosi wiele przypisów, cecarz Klaudiusz II Gocki zakazał mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie, aby byli lepszymi żołnierzami. Zakaz ten regularnie miał łamać biskup Walenty, nadal odprawiając śluby. Z racji tego wydarzenia, jest nazywany patronem zakochanych.

W Europie, Walentynki są obchodzone od średniowiecza, a na cały świat rozsławił je sir Walter Scott.

 10 sposobów na Walentynki 


Nie masz pomysłu, co wyjątkowego zrobić w ten dzień? Podpowiadamy, jak spędzić Walentynki – nawet, jeżeli realizacja pomysłu ma się odbyć na ostatnią chwilę.

 Tradycyjna walentynka 


Choć prace plastyczne niekoniecznie były mocną stroną każdego z nas, warto jednak sięgnąć po papier, nożyczki i klej, albo przynajmniej po komputer i drukarkę. Małe miłosne wyznanie ucieszy każdego, zwłaszczas, jeżeli podparte jest szczerym uczuciem. Chcesz zrobić coś więcej? Zbierz najwspanialsze zdjęcia z jakiegoś czasu, np. ostatniego roku czy od ślubu i stwórz całą fotohistorię. Taki prezent to pamiątka na lata!

 Romantyczna kolacja 


Czy przyszykujesz ją sam, czy też wybierzesz się ze swoją połówką do reatauracji – wspólna kolacja jest zawsze wspaniałą okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze, ale też dobrym wstępem do miłosnych wyznań.

 Domowe SPA 


Przygotuj romantyczną kąpiel – zadbaj o relaksującą muzykę, olejki, zapachowe świece, balsamy, może płatki róży? Najlepiej, zrób wywiad z ukochaną bądź ukochanym, o jakich zabiegach marzy. Dobrym pomysłem będzie też wydrukowanie kompletu romantycznych grafik i przyozdobienie mimi łazienki.

<strong>Wieczór w kinie</strong>

Któż z nas nie kojarzy randek z wypadami do kina? Może to właśnie jest idealny sposób na tegoroczne Walentynki dla ciebie. Wybierz film, kup bilety i namów swoją walentynkę na wspólny wypad, a z pewnością ciekawie spędzicie czas.

 Kwiatowa niespodzianka 


Ogromny bukiet? Symboliczna róża? A może udekorowanie mieszkania naręczami kwiatów i serduszek? Ukochana kobieta zapamięta taką niespodziankę do końca życia.

  Życzenia z radia 


Wiesz, że ukochana bądź ukochany słucha często swojej ulubionej stacji, a na dodatek ta stacja organizuje audycję z romantycznymi życzeniami? Niesposób nie wykorzystać takiej okazji! Twoja druga połówka będzie mieć niezwykłą minę, gdy spoker przezwie radiową audycję, by w eterze można było usłyszeć twój głos.

 Wyjątkowy prezent 


Spróbuj pomyśleć, o czym marzy. Może jakiś mały, ale bardzo osobisty drobiazg? Może coś związanego z jej lub jego pasją? Może biżuteria? Ogranicza nas wyobraźnia, no i oczywiście – zasoby portwela.

 

 A może trochę ruchu? 


Nawet jeśli nie zdążysz już zorganizować wyjazdu na narty, wypad na łyżwy lub wtotki, jeśli w Twojej okolicy jest wrotkarnia, może okazać się świetnym pomysłem. Wspólne przemierzanie lodowiska trzymając się za ręce będzie pięknym wspomnieniem, nawet jeśli będziecie tracić równowagę.

 Serce na śniegu 


A może taki obrazek – dzwonisz do swojej ukochanej, ona wygląda przez okno i widzi coś niezwykłego – wielkie serce wydeptane w śniegu i ciebie na środku, trzymającego kartkę z napisem "kocham Cię". Jeśli tylko śnieg dopisze w Twojej okolicy, ten plan możesz zrealizować w kilka chwil.
 

Walentynki na plaży 


Spacer po plaży w środku zimy z pewnością będzie niezapomniany, jeśli połączysz go z tym najważniejszym wyznaniem!


« wróć | zobacz więcej aktualności »

Wybierz miejscowość

Pokaż więcej miast

Wybierz kategorię

Twój schowek

Twój schowek jest pusty

Popularne tagi

Znajdź nas na

  • Facebook

Statystyki

  • Osób online: 1
  • Odwiedzin dziś: 285
  • Odwiedzin wczoraj: 1530
  • Odwiedzin ogółem: 479839

  • Dodanych anonsów: 339
  • Dodanych komentarzy: 50
  • Dodanych ofert pracy: 5
  • Dodanych klubów: 11