logo

Aktualności

2022-01-06

5 najgorszych sposobów na rozpoczęcie rozmowy na portalu randkowym

 

1. „Co robisz?”


Zapytanie kogoś o to, co obecnie robi, w większości przypadków nie popchnie rozmowy do przodu. Zamiast tego pokazuje osobie po drugiej stronie, że sam nie masz niczego ciekawego do powiedzenia. Musisz też pamiętać, że większość ludzi nie zajmuje się na co dzień szczególnie ciekawymi zajęciami, o których warto pisać dłużej, niż dwie minuty. Zadanie takiego pytania może być uciążliwe dla drugiej strony, bo zmusza ją do wymyślenia czegoś ciekawego albo dopisze, że nie robi niczego. W taki wypadku zupełnie zamykasz sobie drogę do rozwinięcia rozmowy, a do tego atmosfera między wami robi się niezręczna.

2. „Co powiesz?”


Takie pytanie to podwójny strzał w kolano. Po pierwsze przerzucasz ciężar rozmowy na drugą osobę, mimo że to Ty wziąłeś na siebie obowiązek rozpoczęcia jej, a ona może w ogóle tego nie chcieć albo nie być na to przygotowana. Po drugie pokazujesz, że Ty sam nie masz niczego szczególnego do powiedzenia, co od razu zmniejsza zainteresowanie twoją osobą. Zamiast tego lepiej wpleść to pytanie w rozmowę tak, aby było raczej zachęceniem do rozwinięcia omawianego tematu albo poproszenie drugiej osoby o opinię. W ten sposób będzie to wyglądało naturalniej i faktycznie będzie miało charakter motywujący.

3. Wysłanie pojedynczej emotikony

Kiedy zagaduje się do dużej ilości osób, można nie mieć czasu albo pomysłu na oryginalne wiadomości. Nawet to nie usprawiedliwia wysyłania pojedynczych emotikon bez żadnej dodatkowej treści. Takie wiadomości przeważnie są ignorowane, szczególnie przez użytkowników, którzy dostają wiele wiadomości albo są zalogowani na portalu od dłuższego czasu. Zamiast tego lepiej sprawdzi się zwykłe „cześć”, na które można szybko odpowiedzieć. Sama emotikona, szczególnie taka mająca dwuznaczny wydźwięk, raczej zrazi rozmówczynię, niż zachęci ją do nawiązania kontaktu, a nawet wyrażenia swojego zainteresowania.

4. Zaproponowanie spotkania w pierwszej wiadomości


Ta sama zasada tyczy się proponowania zmiany komunikatora albo wymienienia się numerami telefonów. Są osoby, które od razu się na to zgodzą, ale zdecydowana większość potrzebuje więcej czasu. Dziś nikt nie wymienia się prywatnymi informacjami z zupełnie losowymi osobami, tym bardziej ciężko mówić o spotkaniu się twarzą w twarz z kimś, kogo zna się jeden dzień. W tym wypadku lepiej dać sobie czas i wybadać, czy dana osoba w ogóle jest zainteresowana prowadzeniem relacji w ten sposób. W przeciwnym razie można zrazić do siebie kogoś, kto nie jest na to gotowy albo w ogóle nie bierze tego pod uwagę.

5. Wysłanie swojego zdjęcia bez kontekstu


Wysłanie swojego zdjęcia generalnie jest dobrym pomysłem, jeśli osoba po drugiej stronie o to prosi albo się na to zgodzi. Robienie tego bez kontekstu, jedynie z nadzieją, że w ten sposób się kogoś zainteresuje, mija się z celem. Osoby, które szukają kogoś na dłużej, nie sugerują się tylko wyglądem i raczej nie są gotowe na żadne zdjęcia. Ta zasada dotyczy szczególnie fotek w negliżu albo strategicznych części ciała. Takich zdjęć nie wolno wysyłać, bo ocierają się już o przemoc seksualną, poza tym same w sobie nie wzbudzą ekscytacji. Lepiej poczekać z nimi do czasu, kiedy stworzy się stały i szczęśliwy związek.


« wróć | zobacz więcej aktualności »

Wybierz miejscowość

Pokaż więcej miast

Wybierz kategorię

Twój schowek

Twój schowek jest pusty

Popularne tagi

Znajdź nas na

  • Facebook

Statystyki

  • Osób online: 18
  • Odwiedzin dziś: 5636
  • Odwiedzin wczoraj: 2116
  • Odwiedzin ogółem: 130467

  • Dodanych anonsów: 239
  • Dodanych komentarzy: 42
  • Dodanych ofert pracy: 2
  • Dodanych klubów: 3