logo

Aktualności

2022-01-02

brak orgazmu - przyczyny i porady jak z tym problemem sobie poradzić

Dziś zajmiemy się wstydliwym tematem dotyczącym problemów z osiągnięciem orgazmu. Jest to ważne zagadnienie, gdyż orgazm daje nam poczucie radości i spełnienia, a sam seks zbliża partnerów do siebie i rozładowuje ich emocjonalnie. Brak orgazmu zabiera chęć do uprawiania seksu, co oddala kochanków od siebie. Tak więc, jeżeli masz problem z osiągnięciem orgazmu warto zdiagnozować w czym leży przyczyna. Przyczyna może leżeć w brakach w życiu seksualnym. Aby orgazmy powróciły wystarczy, by zmienić pieszczoty podczas gry wstępnej.

Aby cieszyć się życiem seksualnym i osiągać satysfakcjonujące orgazmy warto zadbać o dobrą atmosferę w domu. Zadbaj więc o nastrój. Zapal świece, napijcie się wina lub zjedzcie truskawki w czekoladzie, obejrzyjcie film erotyczny i wyznajcie sobie uczucia pieszcząc się nawzajem. Taka atmosfera sprzyja rozmowie o problemach z seksem i orgazmem. Podczas oglądania filmu łatwiej wyznać, co się Wam podoba, a co nie. Patrząc na to, co robią aktorzy na ekranie łatwiej wyznać na przykład: lubię jak dotykasz moich piersi, podgryzasz czy dotykasz i ściskasz moje pośladki. Tego typu atmosfera sprzyja otwarciu się do szczerych wyznań. Możecie po obejrzeniu filmu wcielić się w aktorów i odegrać jedną ze scen, a także, gdy wam się coś podczas seansu nie spodoba wyraźnie to możecie zaznaczyć. Podczas takiego seansu możecie poznać swoje naturalne potrzeby, ale też ukryte pragnienia. Może Wam to pomóc w osiąganiu kolejnych orgazmów. Nie zrażajcie się tym, że pierwsza próba nie wyjdzie albo nie będziecie jeszcze wystarczająco śmiali wobec siebie. Następne spowodują, że będziecie dawać wskazówki sobie nawzajem na przykład to sprawia mi przyjemność, słabiej, mocniej czy głębiej. To spowoduje, że nawzajem poznacie reakcje swoich ciał. Sprzyja to stworzeniu swoistego języka gestów i reszta będzie po prostu prościzną. Podczas stosunku możecie słuchać również muzyki. Pozwoli ona Was rozluźnić, nastroić, a dodatkowo nada waszym ciałom właściwy rytm.

Śmiałość sprzyja orgazmowi. Nie krępuj się naprowadzenia ręki lub członka partnera na miejsca, których dotykanie sprawia Ci przyjemność. Podczas seksu musicie zapomnieć o wstydzie. Odwaga nie oznacza, że musicie za każdym razem ubierać seksowną bieliznę, odgrywać role czy używać nietypowych metod do stymulacji erogennych części ciała. Ważne jest to, byście dali się ponieść namiętności. To ona Was przyciąga nieustannie do siebie. Prawdopodobnie brak orgazmu jest powodem tego, że popadliście w łóżkową rutynę i z pewnością jesteście w stanie rozniecić ponownie płomień namiętności i cieszyć się udanym seksem.

Zbliżenie zacznijcie od Waszej ulubionej pozycji. Warto wybierając ją zwrócić uwagę na to, by w niej mocno stymulowana i drażniona była łechtaczka partnerki. Polecamy paniom, by nie były biernymi uczestniczkami zbliżeń. Niech poniosą Was emocje. Niech biodra falują w rytm naturalych kołysań miednicy. Uregulujcie oddech względem ruchów miednicy. Takie same tempo kołysania się miednicy i oddychania pozwala ułatwić osiągnięcie orgazmu.

Rutyna sprawia, że seks staje się monotonny. Kochankowie muszą dać ponieść się fantazji. Spróbujcie zmienić coś w waszych zbliżeniach, jeżeli seks przestał dawać Wam satysfakcję. Zmianą tą może być użycie prezerwatywy o nietypowym kształcie. Nie sprawdzą się propozycje typu trójkąt seksualny czy wyuzdane gadżety z sex shopu. Taka propozycja w większości przypadków kończy się porażką. Warto być jednak gotowym na nowe doznania, ale nic na siłę. Odmawiajcie zabaw, które Wam po prostu nie pasują. Nie każdemu musi się podobać seks analny czy zaproszenie osoby trzeciej do łóżka.

Problemom z orgazmem sprzyja również polskie wychowanie seksualne. Niestety to, co często młodemu człowiekowi, który poznaje dopiero swoje ciało i seksualność fundują rodzice i babcie sprawia, że wzbudza się w nim poczucie winy i wstydu. Dodatkowo lekcje wychowania seksualnego w szkołach pogłębiają ten stan. Stan faktyczny jest taki, że nie umiemy ze sobą rozmawiać o seksie, nie uczymy tego naszych dzieci. To sprawia, że potęgujemy lęki, a to powoduje, że urozmaicenie życia seksualnego uznawane w społeczeństwie jest za zboczenie lub perwersje. Często słyszymy, że takie rzeczy nie przystoją dojrzałemu ojcu czy matce.

Wasze pożycie seksualne z pewnością urozmaici czasowa zamiana rolami w byciu stroną aktywną podczas stosunku. Tu nie ma wygranych i przegranych. Orgazm będzie zwycięstwem Waszych wspólnych starań. Ważna też jest atrakcyjnośc fizyczna. Aspekt wyglądu patnera czy partnerki jest dodatkowym bodźcem pobudzającym. Nie idźcie do łóżka ze zdrapanym lakierem, przetłuszczonymi włosami czy w nieświeżej piżamie. Użyjcie perfum, one pobudzą wasze zmysły. Zalecamy kąpiel przed seksem, a panom ogolenie brody no chyba, że wasza ukochana lubi ją i smyranie zarostem dodatkowo ją pobudza. Odradzamy także seks w skarpetkach. Panom przypominamy, by mówili swoim partnerkom, że są najseksowniejszymi i najatrakcyjniejszymi kobietami na ziemi. Komplementy pobudzają kobiety.

W osiągnieciu orgazmu ważny jest początek. Już gra wstepna wpływa na to czy i jak mocny będziemy mieli orgazm. Ważne są pocałunki i dotyk. Korzystajcie z każdej przez Was akceptowalnej i lubianej formy pieszczot. Może to być głaskanie, drapanie, pocałunki czy łaskotanie. To stopniowo zbuduje Wasze podniecenie. Warto dawać sobie wyraźne znaki, kiedy skończyć grę wstepną, a zacząć stosunek fizyczny. Podczas stosunku ważne jest to, byście do siebie mówili. Opowiadajcie o waszych odczuciach, doznaniu czy tym, co Was podnieca. Nie wstydźcie się wyznawać wasze odczucia sobie nawzajem. Oczywiście, co za dużo to nie zdrowo. Odradzamy nadmierne gadanie podczas seksu. Kobiety lubią czuć się w ramionach mężczyzny bezpieczne. A więc przytulenie, kontakt skóra do skóry i ciepły uścisk podczas zbliżenia jest bardzo waźny. Po odbytym stosunku warto sprawić, by czas się zatrzymał. Pozostańcie mocno w siebie wtulenie w bezruchu. Nie róbcie nerwowych ruchów na przykład szukając ubrania. Cieszcie się wspólnymi chwilami.


« wróć | zobacz więcej aktualności »

Wybierz miejscowość

Pokaż więcej miast

Wybierz kategorię

Twój schowek

Twój schowek jest pusty

Popularne tagi

Znajdź nas na

  • Facebook

Statystyki

  • Osób online: 7
  • Odwiedzin dziś: 5878
  • Odwiedzin wczoraj: 2116
  • Odwiedzin ogółem: 130709

  • Dodanych anonsów: 238
  • Dodanych komentarzy: 42
  • Dodanych ofert pracy: 2
  • Dodanych klubów: 3