logo

Aktualności

2021-12-26

Farmakologiczne leczenie impotencji

Leczenie impotencji rozpoczyna się od dokładnego wywiadu, który pozwala na znalezienie przyczyn problemu. Ważne informacje dotyczą przyjmowanych leków, stanu zdrowia, stylu życia oraz sytuacji stresujących. Często zaburzenia erekcji można wyeliminować dzięki pomocy psychologa połączonej z poprawą trybu życia. Czasem konieczne jest zmodyfikowanie leczenia choroby podstawowej, np. cukrzycy lub zaburzeń hormonalnych.


Farmakologiczne leczenie impotencji


W farmakologicznym leczeniu impotencji stosuje się dwie metody – leki doustne oraz iniekcje do ciał jamistych.

<strong>Inhibitory fosfodiesterazy typu 5</strong>

Są to najczęściej stosowane leki na impotencję. Powodują rozkurcz mięśni gładkich prącia, zwiększają dopływ krwi i powodują erekcję. Ich zaletą jest duża skuteczność oraz konieczność stymulacji seksualnej do wywołania wzwodu. Leki należy przyjąć około 30 do 60 minut przed stosunkiem. Przeciwwskazania do stosowania tych tabletek to zażywanie azotanów, niedociśnienie tętnicze, przebyty zawał lub udar, zwyrodnienie barwnikowe siatkówki, niewydolność nerek i wątroby.

Antagoniści receptorów dopaminergicznych i serotoninergicznych


Te preparaty są stosowane dużo rzadziej, ponieważ mają krótszy czas działania i powodują więcej skutków niepożądanych. Leki na impotencję tego typu wpływają na ośrodek erekcji znajdujący się w jądrze przykomorowym. Mogą je stosować osoby, które przyjmują azotany.

Leczenie impotencji – testosteron


Obniżenie poziomu testosteronu ma niekorzystny wpływ na potencję. Może być spowodowane przez starzenie się, a także niektóre choroby. Preparaty z testosteronem mogą być stosowane w formie doustnej, domięśniowej lub w postaci plastrów przyklejanych na skórę.

Johimbina na problemy z potencją


Johimbina to alkaloid, który jest traktowany jako afrodyzjak. Substancja ta powoduje wzrost stężenia epinefryny i noradrenaliny oraz rozkurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Preparat ma postać kropli. Zaleca się przyjmowanie johimbiny na pół godziny przed stosunkiem, a jej działanie utrzymuje się około 2-4 godziny.

Iniekcje ciał jamistych


Iniekcje są alternatywą dla leków przyjmowanych doustnie. Zastrzyki wykonuje się przy zastosowaniu igły podobnej jak w przypadku podawania insuliny. Tę metodę można stosować maksymalnie 3 razy w tygodniu i nie częściej niż raz na dobę. Jest skuteczna w przypadku 70% stosujących ją mężczyzn.


« wróć | zobacz więcej aktualności »

Wybierz miejscowość

Pokaż więcej miast

Wybierz kategorię

Twój schowek

Twój schowek jest pusty

Popularne tagi

Znajdź nas na

  • Facebook

Statystyki

  • Osób online: 4
  • Odwiedzin dziś: 293
  • Odwiedzin wczoraj: 1530
  • Odwiedzin ogółem: 479847

  • Dodanych anonsów: 339
  • Dodanych komentarzy: 50
  • Dodanych ofert pracy: 5
  • Dodanych klubów: 11