logo

Aktualności

2022-01-02

Przebieg i sposoby wywoływania męskiego orgazmu

W dzisiejszym artykule zajmiemy się męskim orgazmem. Opowiemy o tym jak przebiega i co się dzieje z ciałem mężczyzny tuż przed, podczas i po orgazmie. Istnieje pogląd, że orgazm u kobiet jest nabyty, a u mężczyzn jest darem natury. U mężczyzn orgazmowi towarzyszy erekcja, ejakulacja oraz wytrysk wsteczny. Porównując drogę do osiągnięcia orgazmu przez mężczyzn i kobiety, to u panów jest ona zdecydowanie mniej skomplikowana. Jest tak właściwie tylko jedna. Polega na stymulacji penisa. Wielu panów twierdzi, że największe doznania mają tuż przed wytryskiem, a sam wytrysk określają jako obojętny lub drażniący. Są też panowie, u których najsilniejsze doznania występują podczas samego wytrysku. Profesor Zbigniew Lew Starowicz o ile zgadza się ze stwiedzeniem, że orgazm u pań jest nabyty to nie do końca popiera on stwierdzenie, że orgazm u mężczyzn jest naturalny. Zdaniem Starowicza pełnia doznań odczuwana przez mężczyznę podczas orgazmu następuje po pewnym czasie, gdy panowie nabywają doświadczenia.

Męski orgazm można podzielić na cztery etapy. Pierwszy to faza podniecenia. W niej powoli następuje erekcja penisa, wzrasta też napięcie mięśni brzucha oraz międzyżebrowych. Unoszą się jądra - jest to wynik skrócenia się powrózka nasiennego. Mężczyźnie przyspiesza oddech, akcja serca oraz wzrasta ciśnienie krwi. U niektórych panów można zaobserwować nawet stwardnienie brodawek sutkowych.

Kolejny etap zwany jest fazą plateau. Na skórze pojawia się wysypka – ciarki. Najpierw na podbrzuszu. Obserwujemy również dalszy wzrost napięcia mięśniowego, przyspieszanie akcji serca oraz wzrost ciśnienia. Występują skurcze mięśni międzyżebrowych. Wzrasta również obwód członka u nasady żołędzi, czasem zmienia się jego barwa. Powiększają się jądra (o około 50%) i unoszą ku kroczu. Z penisa wycieka wydzielina zwana preejakulatem. Mogą w niej znajdować się plemniki.

Trzecia faza zwana jest fazą orgazmu. Wysypka – ciarki pojawiają się na całym ciele. Występują skurcze całych grup mięśniowych, zwiększa się częstotliwość oddechu, wzrasta akcja serca oraz ciśnienie krwi. Skurcze w cewce moczowej członka występują co około 0,8 sekundy. Stopniowo one słabną, co sprawia, iż nasienie jest wypychane stopniowo na zewnątrz. Pierwsze wystrzały spermy są wyrzucane na odległość nawet trzydziestu do sześćdziesięciu centymetrów, oczywiście o ile członek nie jest w pochwie.

Ostatnia faza to faza odprężenia. Maleje erekcja brodawek sutkowych, wysypka – ciarki oraz napięcie układu mięśniowego. Do stanu normatywnego wraca oddech, akcja serca oraz ciśnienie. Członek zmniejsza się, a jądra opadają do worka mosznowego.


« wróć | zobacz więcej aktualności »

Wybierz miejscowość

Pokaż więcej miast

Wybierz kategorię

Twój schowek

Twój schowek jest pusty

Popularne tagi

Znajdź nas na

  • Facebook

Statystyki

  • Osób online: 15
  • Odwiedzin dziś: 5669
  • Odwiedzin wczoraj: 2116
  • Odwiedzin ogółem: 130500

  • Dodanych anonsów: 239
  • Dodanych komentarzy: 42
  • Dodanych ofert pracy: 2
  • Dodanych klubów: 3