Historia miłosna Adolfa Hitlera

No Comments
Historia miłosna Adolfa Hitlera

Każdy Polak zna postać Adolfa Hitlera z lekcji historii. Uczniowie uczą się o nim i znają fakty historyczne z nim związane. Tak jak każdy człowiek przeżywa w swoim życiu wiele niekiedy odrębnych od siebie wątków, tak i historia Adolfa Hitlera jest bardzo interesująca.


Życie osobiste Adolfa było bardzo rozchwiane emocjonalnie. Nie odczuwał takich pragnień jak chęć założenia rodziny czy posiadanie własnych dzieci. Nie posiadał prawdziwych przyjaciół jednak zachowywał się czarująco wobec osób, które były blisko niego. W czasie swojej młodości cieszył się dość sporym powodzeniem u dziewczyn. Damską część personelu traktował z szacunkiem, czułością, uprzejmością. Całował je w rękę czy obdarowywał podarunkami świątecznymi. Jednak był za zawieszeniem ich emancypacji. Jego zdaniem kobiety miejsce jest w domu przy dzieciach. Wiele osób, które miały okazję widywać Adolfa Hitlera zgodnie opisywały jego oczy jako wyjątkowe, hipnotyzujące barwy błękitnej. Zawsze emanował siłą.

W osobistym życiu Hitlera ważną rolę odegrały tylko dwie kobiety. Pierwszą z nich była Geli Raubal. Była ona siostrzenicą dla Adolfa. Była wysoką, brązowooką brunetką o miłym głosie. W wieku szesnastu lat została zaproszona przez wuja do Wiednia. Uczyła się tam śpiewu. Adolf kategorycznie zabraniał widywać się jej z jakimikolwiek mężczyznami. W 1927r. Geli bez wiedzy wuja zaręczyła się z jego osobistym szoferem. Jednak stan ten nie trwał długo, iż w przypływie gniewu Adolf kazał zerwać związek kierowcy pod groźbą zwolnienia. Siostrzenicy zaś zagroził, że wyrzuci ją z Monachium oraz przestanie pomagać finansowo jej matce. Po jakimś czasie narodziła się nowa miłość Geli. Tym razem mężczyzna był malarzem. Jednak również związek ten nie trwał długo z inicjatywy Hitlera.

Hitler w niedługim czasie postanowił poślubić Geli Raubal. 1930 r. był dla pary bardzo szczęsliwy. Zamieszkali razem aż do września 1931r. kiedy to Geli wyjechała w odpoczynek. 17 września Hitler kazał wrócić swojej narzeczonej. Z tego powodu doszło do kłótni. Następnego dnia Geli znalazła list od innej kobiety. W efekcie czego popełniła samobójstwo mając 23 lata. Hitler bardzo przeżył śmierć dziewczyny. Długo nie mógł się pozbierać po utracie ukochanej. Chciał sobie również odebrać życie.

Kobietą, od której Hitler dostał list, który był przyczyną samobójstwa Geli, była Eva Braun. W czasie poznania się z Hitlerem była siedemnastoletnią, uroczą dziewczyną. Pracowała w zakładzie fotograficznym. Tam odbywały się pierwsze spotkania Adolfa z Evą. Mężczyzna korzystał z usług fotografa Heinricha Hoffmanna i przy okazji flirtował z Evą Braun. Z czasem przerodziło się to w trwały związek. Oferowała Adolfowi dyskrecję. Nie narzucała się. Nie brała udziału w w oficjalinych przyjęciach. Nie została miło przyjęta do rodziny. Szczególnie przez siostrę Adolfa. Utrata córki była zbyt bolesna, by móc szybko o tym zapomnieć. Wydarzenia te tak odbiły się na psychice skromnej Evy Braun, że chciała popełnić samobójstwo. Fakt ten przeraził Hitlera i natychmiast oddelegował swoją siostrę z domu. Natomiast Evę przeniósł do Berghofu. Od tej pory Hitler zaczął obdarowywać dziewczynę drogimi prezentami. Podarował jej dom, samochód, drogą biżuterię, suknie. Zapewnił jej rentę na stałe. Jednak wspólne życie z Hitlerem wiązało się z licznymi poświęceniami ze strony Evy. Nie wolno było jej się opalać, ponieważ Hitler nie lubił brązowej skóry. Nie mogła uczestniczyć w wieczorach tanecznych, ponieważ Hitler nie lubił tańczyć. Jednak Eva była wysportowaną dziewczyną, lubiła pływać, jeździć na nartach i uprawiać gimnastykę. Jej pasją było filmowanie. Po 14 latach wspólnego, szczęśliwego związku 29 kwietnia 1945 roku zawarli związek małżeński. Ich małżeństwo trwało 36 godzin. Następnego dnia w bunkrze pod Kancelarią Rzeszy małżonkowie popełnili samobójstwo. Małżeństwo pozwoliło Evie wejść do historii. Stała się według wielu historyków nieuciśnionych cieniem uznania i upadku Hitlera.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o