Jak mieć udane życie seksualne?

No Comments
Jak mieć udane życie seksualne

Jak mieć udane życie seksualne? Sprawdź nasze porady!

Ciężko znaleźć prawdziwe statystki, dotyczące życia seksualnego Polaków. A wszystko przez to, że nasi rodacy często mijają się z prawdą, odpowiadając na pytania. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że udane życie erotyczne uznawane jest za swego rodzaju wyznacznik szczęścia, udanego związku albo atrakcyjności danej jednostki. Co jednak, jeśli coś nie gra w naszym życiu seksualnym? Wówczas pojawia się frustracja i zachwianie poczucia własnej wartości. Ewentualnie wzajemne obwinianie się partnerów. Brak zaspokojenia potrzeb będzie prowadzić do ochłodzenia relacji. Stracimy ochotę na bliskość, która i tak nie będzie dawać nam satysfakcji. I o ile seks nie jest najważniejszy, to jednak jest bardzo ważną płaszczyzna, która umacnia więź między partnerami. Jak więc budować udane życie erotyczne?

Zacznijmy od tego, że twoje życie seksualne jest twoje. I nie powinno się porównywać go do życia innych ludzi. To, że ktoś uwielbia poranne stosunki pod prysznicem nie oznacza, że my też musimy je lubić. Seks jest sferą łączącą dwoje (lub więcej) konkretnych ludzi. I to oni decydują, czego oczekują od swojego życia erotycznego. Pierwsza zasada udanego pożycia mówi – nie rób nic wbrew sobie. Ale też nie zamykaj się na nowości. Jeżeli twój partner marzy o seksie w kajdankach, ale ty nie jesteś przekonana, możecie spróbować zacząć od przetrzymywania nadgsrstków w trakcie stosunku. Jeśli ci się spodoba, możecie pójść dalej. Jeżeli nie, zyskasz nowe doświadczenie, którego nie musisz powtarzać. Bardzo istotną kwestią jest szacunek, wzajemne zrozumienie i bliskość. Te trzy czynniki pozwolą ci otworzyć się przed partnerem, opowiedzieć o swoich fantazjach i potrzebach. Tutaj nie ma miejsca na wstyd. Oczywiście nie od razu. Ale skoro już z kimś sypiasz i ma to być satysfakcjonujące, to jasno komunikuj swoje potrzeby. Nie zawsze musisz to robić werbalnie. Możesz położyć dłonie partnera tam, gdzie masz ochotę na dotyk. Albo wysłać mu zdjęcie kobiety z opaską na oczach. A identyczną położyć w waszej sypialni.

Kolejną ważną sprawą jest wzajemna akceptacja. Seks to nie jest konkurs, ani obowiązek. Partner może mieć gorszy dzień, albo jakiś problem z fizjologią. Jednorazowy brak wzwodu, słabe nawilżenie pochwy, szybki finał, albo problem z osiągnięciem orgazmu przez którąś ze stron się zdarzają. Należy wtedy wesprzeć partnera, pokazać, że rozumiemy, nadal pożądamy i absolutnie nic się nie zmieniło. Seksualność jest delikatną strefą, w której łatwo zrobić sobie nawzajem krzywdę, skutującą wszelkiego rodzaju blokadami. Dlatego nigdy nie wypominajmy partnerowi jego łóżkowych wpadek. Oczywiście, komunikujmy, jeśli coś nam się nie podoba, ale róbmy to delikatnie i z wyczuciem. A co najważniejsze – kochajmy siebie. Pewna siebie, świadoma własnych potrzeb kobieta zawsze będzie atrakcyjna. Nie bójmy się mówić partnerowi o naszych fantazjach. On nie jest wróżką, która się domyśli. A my, nie mówiąc mu czego tak naprawdę chcemy zamykamy sobie drzwi do udanego i satysfakcjonującego życia erotycznego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o