Orgazm u kobiety – do czego służy, jak przebiega?

No Comments
Orgazm u kobiety - do czego służy, jak przebiega

Czy zastanawialiście się kiedyś jak przebiega orgazm? W tym artykule znajdziecie to dlaczego on jest? Jak przebiega i co go wywołuje?

Orgazm kobiecy to wielka zagadka. Po co on jest? Mężczyzna, gdy dochodzi  wydala nasienie i może dojść do zapłodnienia. Męski orgazm jest więc dla prokreacji. A żeński? Żeński głównie dla przyjemności, żeby z partnerem się kobiecie chciało współżyć. A jak się chce uprawiać seks, może być i prokreacja. Poza tym skurcze podczas żeńskiego orgazmu pomagają plemnikom szybciej przemieszczać się w kierunku komórki jajowej.

Orgazm u kobiety daje charakterystyczne oznaki. Można po tym poznać, że kobieta osiągnęła swój szczyt przyjemności. Do tych objawów należą:

Przyspieszony puls
Przyspieszony oddech

Skurcze pochwy

Są dwa rodzaje orgazmu u Pań. Pochwowy i łechtaczkowy. Jednakże wszystkie orgazmy swoje źródła mają w stymulacji łechtaczki – dowodzą temu badania naukowe.

Orgazm u kobiet nie ma jednoznacznych objawów, tak jak jest to w przypadku mężczyzn. Aby wyczuć, kiedy kobieta szczytuje trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Dodatkowo sprawę komplikuje to, że są dwa rodzaje orgazmów u kobiet.

Orgazm kobieta może osiągnąć na drodze penetracji, seksu oralnego, analnego, stymulacji punktu G oraz masturbacji. Rzadko, lecz czasami się to zdarza, że kobieta może osiągnąć orgazm na drodze fantazji lub pieszczoty piersi bez pobudzania narządów płciowych. Panie mają również możliwość przeżywania orgazmu wielokrotnego.

Męski i żeński orgazm jest podobny w uzyskaniu. Jest jednak jedna zasadnicza różnica. Kobieta musi się nauczyć dochodzić, gdy mężczyzna ma tą umiejętność wrodzoną. U kobiety doznania zależą również od tego czy ma ona zaufanie do partnera, od atmosfery, a nawet od poczucia wartości. Kobiety, które nie są pewne siebie albo wstydzą się własnego ciała mają większy problem z przeżywaniem rozkoszy. Kompleksy nie pozwalają im na korzystanie z bodźców, które daje partner. Pełnię satysfakcji z życia seksualnego kobiety osiągają po 30 roku życia. Dobrze znają swoje ciało i wiedzą, co sprawia im rozkosz.

Kobieta musi poznać swoje ciało. Seksuolodzy radzą kobietom, by dotykały same swojego ciała. W ten sposób poznają one jakie rodzaje dotyku oraz bodźców wpływają podniecająco na nie. Poznawanie swego ciała lekarze proponują od łechtaczki. Stymulacja tej części ciała daje kobiecie najwięcej przyjemności. Trudniej osiągnąć orgazm kobiecie w wyniku penetracji pochwy. Tu z pomocą mogą przyjść ćwiczenia.

Kobiecy orgazm to silne doznanie. Prowadzi do niego kilka faz stosunku seksualnego. Pierwszą z nich jest faza podniecenia. Brodawki wydłużają się o 1 cm, piersi zwiększają swą objętość, skóra staje się bardziej różowa, rośnie napięcie mięśni pochwy, serce przyspiesza swoją akcję, rośnie ciśnienie krwi, nabrzmiewa żołądź łechtaczki, wydłuża się trzon łechtaczki, w pochwie pojawia się lubrykant, pochwa się wydłuża, ciemnieją jej ścianki, rozchylają się i powiększają wargi sromowe, rośnie wrażliwość macicy.

Następna faza nazywana jest fazą plateau. Piersi dalej wzrastają, następuje przekrwienie otoczek sutkowych, ciało dalej robi się coraz bardziej różowe. Rośnie również napięcie mięśni całego ciała, przyspiesza oddech i akcja serca, łechtaczka zmienia swoje położenie i nabiera koloru ciemnego wina. Wilgotnieje również ujście pochwy.

Trzecią fazą jest faza orgazmu. Całe ciało jest już objęte przez rumieniec seksualny, dochodzi do skurczy mięśni ciała i zwieracza odbytu. Wzrasta ciśnienie krwi i rytm oddechu oraz akcja serca. Skurcze pochwy pojawiają się co 0,8 sekundy w seriach po 5 do 12. Kurczy się trzon macicy.

Ostatnią fazą jest faza odprężenia. Ustępuje obrzmienie piersi oraz rumieniec. Układ mięśniowy robi się bardziej wiotki. Ciśnienie krwi wraca do normy wraz z oddechem i akcją serca. Po 10 do 15 minut do normy wraca pochwa, a wargi sromowe po 20 do 30 minut osiągają swój poprzedni wygląd.

Do zewnętrznych objawów orgazmu u kobiety należą błogie westchnienia, okrzyki rozkoszy, ale to nie jedyne oznaki. I są to oznaki najmniej wiarygodne. Nie dlatego, że kobieta je udaje, ale że rzadko panie dochodzą w tak ekspresyjny sposób. Aby zauważyć orgazm u kobiety należy obserwować zmiany fizjologiczne, takie jak:

skurcze pochwy
przyspieszone tętno
szybki, spłycony oddech
rumieńce, zaróżowienie ciała
silne przekrwienie łechtaczki i warg sromowych,
naprężenie mięśni, wygięcie ciała w łuk

Współcześni naukowcy odeszli już od podziału orgazmu na pochwowy i łechtaczkowy. Wiadomo, że sploty nerwowe znajdujące się w łechtaczce są przyczyną orgazmu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o