8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

No Comments
8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za intensywnej doz gazie i dieta uboga w rezultaty oraz warzywa nie wróżą nic niezwykłego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi jednak niewiele praktycznych, i zarazem efektywnych kroków pozwalających zapobiec tego ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, jakie warto jeść, aby uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w finału zmniejszenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki doskonałej zawartości potasu. Zakłada się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze nietrudno się obniży. Banany można jeść jako odrębną przekąskę lub dać je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielu miąższem zawierają potas, analogicznie jak pomidory i owoce. Obejmują ponad witaminę C, która postępuje jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w linii obniżenia ciśnienia można zobaczyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to wielce silny produkt, który ważna zużywać na ostro lub pić w skór soku. Jedyne spośród poszukiwań dowiodło, że picie filiżanki napoju z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie że posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Wyciąg z granatu że decydować element pożywnego śniadania. Myśl jednak, aby zobaczyć ilość cukru, jeżeli kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może zniweczyć pozytywny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten daleki owoc obniżający ciśnienie stanowi pierwsze rozwiązanie dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas także niezwykły czynnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u kobiet z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej ilości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla twarzy na wypłacie obniżającej ciśnienie doskonałą wersją dla świeżej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych efektów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie dokonane w Finlandii wskazuje, że ogromna zawartość likopenu, czyli karotenoidu włączonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zaprezentowane w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u kobiet z doskonałym poziomem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma niezliczoną porcję wody dzięki czemu dobrze wywiera na osoby z zwiększonym ciśnieniem farby albo z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że też zapobiegać wzrostowi ciśnienia u kobiet z ważnym ciśnieniem krwi.

Ponadto owoc ten obejmuje L-cytrulinę, która umożliwia regulację ciśnienia tętniczego dodatkowo je obniża. Prócz tego aminokwasy uruchomione w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z produktów oraz warzyw. Albo jest coś bowiem istotniejszego w utrzymaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

Categories: Prasówki

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o