Dobry okulista Sławno

No Comments
Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może wysyłać do ślepoty, a na wesele są już metody, które umożliwiają na skuteczne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej metodzie.

Dobry okulista Myślibórz

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która kupi na skuteczne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny realizowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, zaś w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który występuje nie wysoce niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Myślibórz

To obecnie poprzez nie przeprowadzana jest kobieta soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie stosowana istnieje więcej inna soczewka, która stanowi dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w toku 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Myślibórz

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z elementu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i układy, co kupi mu na nowo dobrze postępować w stałym życiu. Usunięcie zaćmy może stworzyć, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, i etapem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze natomiast istnieje ostatnie możliwe, gdyż nie każda pomyłka może pozostać przy tej przyczyn skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne stanowić dodatkowo obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie zmniejsza ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Myślibórz

Co dodatkowo warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z kluczowych sprawy powiązanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest ostatnie dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich rodzajów posiada własne określone cechy. Dobór soczewki powinien się odbyć w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najwłaściwszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego sposób życia też różne choroby oczu i choroby wzroku, jakie on ma. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da uzyskać najwspanialsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Myślibórz

Categories: Zachodniopomorskie Tags: Tagi: , ,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o