Opieka seniora Barlinek zadzwoń 70 827 70 02

No Comments
Higiena osób starszych

Wraz z wiekiem rutynowe zadania stają się coraz trudniejsze. Dla wielu seniorów dobra higiena osobista może wpływać szczególnie wiele problemów. To będą potrzebować pomocy. Gdy nasz senior też ma z nią problem, najlepiej zajmijmy się tym z razu. W obecny zabieg unikniemy potencjalnych kłopotów zdrowotnych, wychodzących ze czarnej higieny osobistej. Znalezienie dobrego rozwiązania często siedzi na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i przygotujmy plan działania.

Opieka seniora Cedynia zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest istotną cechą higieny wszystkiej osoby, szczególnie w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna że stanowić wyjątkowo pomocna. Przed kąpielą należy przygotować wszystkie niezbędne pracy w jakimś miejscu. Umożliwi to zaoszczędzić godzina oraz przyspieszy działanie.

opieka seniora

opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie powinna stanowić za zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora szerokim plus przyjemnym kocem. Dzięki temuż nie będzie traktował dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, aby po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy wyjątkową uwaga, jeśli nasz dziadek będzie pochodził z łazienki.

Wtedy że robić się dziwne, ale za częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby zapobiec wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co parę dni, chyba iż stanowi wówczas potrzebne.
Zdrowie jamy ustnej

Dbajmy o zdrowie jamy ustnej osób starych. Postaci z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi winnym stanowić zapraszane do normalnej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun mogą im posłużyć w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest szczególnie polecana osobom starym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wziąć, dobrze obejrzeć i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli chodzi protezę, stomatolog musi regularnie kontrolować dopasowanie. Choroby dziąseł mogą wysyłać do własnych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze stosujmy je znacznie.
Pieluchy dla dużych

 Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Większość starszych pań cierpi problemy z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego niezwykle przydatne mogą stanowić pieluchy dla dużych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a następnie założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Prawdopodobnie będzie wówczas niemożliwa rozmowa również dla rodziny, jak również dla starego. Jednak jest za ważna, by jej ujść. Oddajmy im umieć, że pracujemy to z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby wyglądał i przewidywał się jak prawidłowo. Chronimy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby skóry lub dróg moczowych. Nie bądźmy nieprzyjemni zaś nie skupiajmy się na ostatnim, czego nie potrafi nie zrobić. Skoncentrujmy się na ostatnim, czego pragnie a co możemy dla niego osiągnąć.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą ukochaną osobę, czy potrzebuje uwadze w kąpieli czy prysznicu. Możemy i zapytać, czy chce, aby wspomógł mu jakiś członek rodziny lub raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy preferują płeć osoby, jaka im leczy. Te pytania pomogą mu poczuć, iż ma wyższą władzę nad higieną osobistą.
Zabezpieczenie przede każdym

Zawsze dobrze sprawdzajmy, czy łazienka jest całkiem bezpieczna. Popatrzmy, lub są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy nosić wodoodporny łańcuch, by nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został opracowany przez firmę oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o