Pożyczki pod zastaw mieszkania Mielno bez bik

No Comments
Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Banki deklarują, że dobrze przychylniej dochodzą do pracownikach w oparciu o umowę o dzieło niż jeszcze mało lat temu. Pomimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą brać się z bardziej trudną procedurą niż w przypadku umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Biały Bór bez bik

Umowa o dzieło na określone wpisała się w obszar rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę sytuację współpracy, by nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online

Lombard online

Przekonują się do niej więcej sami pracownicy – są to przede wszystkim mieszkańcy wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w grup idealni mężczyźni w oczach banku, jeżeli szuka o wysokość dochodów. Są wtedy duże okazje na danie kredytu hipotecznego. Z nowej strony, z rady na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują innego rodzaju obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod opiekę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie czynniki, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty oraz historię kredytową. Przed zawarciem umowy kredytowej zapyta nas same o staż na bazie umowy o dzieło. Najczęściej występuje się o minimum roku, niektóre firmy wymagają stażu jedynie półrocznego, inne zaś aż dwuletniego. Dłuższy okres uzyskiwania dochodów to absolutna różnica między podejściem banków do umowy o książkę i o dzieło.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne powtarza się podejście do przerw w uzyskiwaniu zatrudnienia – zwykle nie powinno ich egzystować w ogóle, grozi to bowiem regularnym płatnościom ze strony klienta; bankom zależy przede całym nie tyle na konkretnym przychodzie, co na stabilizacje w jego otrzymywaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Pamiętajmy też, że technologie w poszczególnych bankach pozwolą na zawarcie w ciągu starania się o kredyt hipoteczny małej liczby zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w przypadku tzw. freelancingu może objawić się dość kłopotliwe.

Poważnym problemem pewno stanowić i udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o dzieło podpisywane są co miesiąc – na pozostałe kwoty, często z pozostałymi firmami, trudno więc prognozować, jak będą wyglądały przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością też przydatne jest pismo od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z rady na znaczniejszą kwotę podmiotów – pewno stanowić problematyczne.

Pod obserwację weźmy więcej to, że banki w różnorodny forma ustalają dochód netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co oznacza, że analizowana kwota będzie niższa niż wyglądała na to wysokość naszego wynagrodzenia.

Uczy się, że około 1/3 ludziach pracujących Polaków osiąga dochody z tytułu umowy o dzieło i zlecenia. To czyste, że banki muszą otworzyć się na świeży typ klienta – nie siedzącego na umowę o pracę, tylko mogącego pochwalić się dość dużymi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje sprzedają się iść im na rękę. Nie zazwyczaj musimy więc rezygnować z marzeń o polskim „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o