Siłownia Koszalin

No Comments
siłownia

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa z tych, jacy im się podporządkowują, daje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy mężczyzna powinien marzyć o to, by poziom tegoż hormonu utrzymywać obok siebie na dużym stopniu. Niezależnie bowiem z innej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że przecież nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy prześcigać się o samice kiedy swoi przodkowie- testosteron dalej jest nam bardzo potrzebny. Zwłaszcza jeśli uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek małej wielkości plemników w nasieniu ludzi o ponad połowę!

Siłownia Pyrzyce

Prostą tego okolicznością jest prosty testosteron, z serii przyczyn tegoż zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, iż to sukces wzrastającego odsetku ludzi z nadwagą (im więcej tłuszczu, tym statystycznie niższy testosteron), inni wierzą, iż to przez estrogeny, których służymy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z tymi, którzy za pierwszego winowajcę mają… stres. Nic tak skoro nie zaburza polskiej gospodarki hormonalnej, jak długie napięcie. Jeżeli jesteś na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z ostatnim walczyć. Ten materiał zaproponuje Ci nie tylko, kiedy się wyluzować, jednak i gdy nowymi metodami zapewnić sobie większy stopień hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To rzeczywiście ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Robiąc na niewielką metę- mobilizuje nas do wykonania, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety dzisiaj w wysokiej w grupy przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie są zagrożenia bycia, więc mechanizm z starych czasów bardziej przeszkadza, niż leczy. Tym dużo że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to obecnie płacą za nowotwory i wady serca- dwie główne przyczyny zgonów w regionach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), gromadzenie się tłuszczu, czy wywiady ze snem, przemęczenie i drażliwość. A co najszkodliwsze dla mężczyzn- walczy z bliskim testosteronem. Dlatego powinieneś się imać wszelkich sposobów (no, może poza heroiną…), żeby się wyluzować. Medytacja to bezwzględny numer sam na liście wyjść na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i dobry sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny element- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że masz kogoś, kto ten masaż będzie marzyć Ci działać 😉 Po piąte- związek z nowym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze lepiej działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są tylko dla starszych, znerwicowanych bab)… a więcej jedna, bardzo popularna porada- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w górę w kroku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż jesteś pewny siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest bardzo istotne, dlatego zawsze przeznaczam nań określoną uwagę. Uznaj je za podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Pyrzyce

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Oczywiście jak kobiety wytwarzają niewielkie ilości testosteronu, choć niektórzy myślą, iż biorą go tylko samcy, tak a my wytwarzamy pewne ilości estrogenu, choć kojarzony jest niezmiernie z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, żeby nie zdominował naszego testosteronu. Najistotniejszym elementem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To zwykle tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z serii powoduje odbijanie się tłuszczu… i koło się zamyka. A wtedy się dziwisz, że tyle panów ma piękne piersi i brzuchy, jakby istnieli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest dbanie o formę także jako bardzo lenistwo ogranicza ich męskość, na pewno zabrali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Obecna w butelkach zawiera wynikające z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj i mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda jest roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w krótszym stopniu na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to teraz duża dawka tych złych związków)

Siłownia Pyrzyce

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie rozumiesz to wcześnie, nasuwając się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego odpowiednią ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego właściwości. Ważna toż dostać na morze sposobów. Przede każdym- przewietrz pokój przed wyruszeniem do łóżka. Badania prowadzą, że dużo śpi nam się w lekko chłodnym pomieszczeniu. I właśnie w takim, gdzie jest nic tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na przynajmniej godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż robią wrażenie, iż istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (rozumianej jako hormon snu). I warto sprawdzić, lub nie śpimy na zamówienie miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, jednak warto dmuchać na zimne), nie kierować się przed snem grami czy filmami również nie jeść posiłków na 3 godziny przed snem. Chociaż to mit, że przytyjesz, ale jeżeli organizm skoncentruje się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które umożliwiają zasypianie. Przylegają do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj sam z nich przez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, a właśnie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj też o to, żeby być ogromny stopień witaminy D (na czas jesienno-zimowy reklamuje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go wcześnie, gdyż wtedy świetnie się wchłania), cynku i selenu. Natomiast gdy więc dla Ciebie wciąż za kilka- możesz sprawdzić DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są badania, które mówią, iż nie wykazują szczególnie silnego działania, tylko są i takie, które sprawdzają ich skuteczność. Moja ocena istnieje taka, że wszystek organizm jest niezwykły a warto ćwiczyć na sobie, jeżeli rzeczywiście są to typowe środki. To bowiem nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Pyrzyce

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze znaczenia są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Jest tam kolosalnie niższa temperatura, co daje żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i dokładnie pogarsza jakość nasienia. Jeśli jeździsz na saunę- nie przypominaj tego głównie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się ponadto nie brać długich, gorących kąpieli. Nie miej laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie noś obcisłych bokserek ani spodni. A doskonale śpij nago. Twoje „wory” będą zadowolone.

Siłownia Pyrzyce

Bądź aktywny

Liczę na nauce dwojaką aktywność: Fizyczną i sportową. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji zdania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni wręcz ją zalecają. Cóż, tu także musisz rozliczyć się na siebie i sprawić eksperyment- sprawdź, jak zadziała na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, oznaczać więc będzie, że o. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli wcześniej nie istniał na siłowni oraz nie znasz poprawnej techniki- nie podawaj się od razu na nie wiadomo jak wielkie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że zwłaszcza ćwiczenia dużych części mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, dają duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie siedź czyli na tyłku, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I posiadaj. Mam szansę, iż nie olejesz danej w obecnym tekście świadomości i dokonasz kroki, by bronić się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Pyrzyce

 

Zobacz również partner do seksu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o