Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

No Comments
Służby specjalne

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny i raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie jest nie do celu wyjaśnione, istnieje więc niezbędne bo rozwiązanie akcje stanowi jedno i wymaga się samo przez się. Zaczątkiem prac i raczej wstępem do ostatniej wyjątkowej opowieści o ponad dużo specyficznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu zobowiązuje się więc z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej koleje były warte i „daleko mogły”.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

Po tym zagadnieniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna część do zadań specjalnych, dawanych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników przebiega chwila na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jakby ten i drugi ma zdolności, tylko nie do celu wiadomo po co i dlaczego każda z obecnych osób planuje się uzyskać w współczesnym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo ograniczony i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A oczywiście trafia tam podporucznik zwolniona z ABW – w niniejszej kwestii Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę za wielką o 2 rozmiary i suma to niezwykle dużo jej przypominające. U niej zwerbowany zostaje wracający z funkcji w Afganistanie kapitan, który zamierza przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapału do ojcostwa oraz dobry ze swymi hasłami Janusz Chabior w sztuce byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie montujący w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

Ich działalność to często likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak żeby nikt o jak nie wiedział czy raczej rozumiał to co stanowi wiedzieć, i wszystko w otoczeniu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z boku.

Film skonstruowany jest jako to u Vegi w specjalny sposób. Akcja naszprycowana jest do miar możliwości slangiem ze miejsc pomocy wyjątkowych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby tworzyć zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do wszelkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją znacząc i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia są z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w formie przypisów dość często, miejmy szansę nie za często.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się znanego od indywidualnego początku motywu przewodniego obrazu zatem nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wypowiadają się na ważny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, i przy tymże są pełni sprzeczności tak poważnych kiedy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają zazwyczaj na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz potem kogoś pokroić na kawałki, wrabiając w niniejsze Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

Choć w współczesnym ludziom to, co podobać może się zwłaszcza to „siłę” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami może się tak wydawać zaraz potem uważamy ich inne oblicze i raczej kolejne gdyż zajmują ich niewątpliwie bardzo niż dwa. Stąd też mimo wszystko zaczynamy być skłonność do tychże kobiet. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór ludzie są silni, odważni i prości jak skała, w sposobie to typowi ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Jakości są wielowymiarowe natomiast tymże przyciągają, ciekawią i dają że pragnie się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie faktycznie nie informacją dla kogo robili i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni i wymagają odejść. Tylko z ostatniej drogi nie jest obecnie odwrotu.

Więc co można założyć Vedze obecne na pewno zbyt delikatne i nie do celu wyjaśnione intrygi, i raczej ich formy. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam już bez trosk o szczególiki i przejmowanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest cel do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i tak nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest tak wielkie, że zawsze trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo naprawdę nie ma zbytniego znaczenia byle było po potrzebie a można było prosto i efektywnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i zachęcająca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru i dystansu.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o