Wędkarski Nowogard

No Comments
Wędkarstwo podlodowe

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak i czas roku nie jest barierą do wykonywania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością oczekuje na zamarznięcie akwenów wodnych, żeby mogli przejść na lód i pielęgnowanie swojego zainteresowanie.

Wędkarski Szczecin

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Jeśli chcemy przystąpić do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim kształtem i parametrami z tych, podawanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że teraz sama wędka pragnie być wiele krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Żyłki do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede wszystkim gorsze od zwykłych. Dotyczy toż z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej promieniowania na trasę, jak dzieje się ostatnie latem. Wymaga stanowić przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb istniejących w zbiorniku. Istotnym istnieje jeszcze jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest używanie zimą żyłek kolorowych – kierowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem zbliżonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Szczecin

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, wykonana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki przyznają się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, żeby w czasie ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki opłaca się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą kierowane są zarówno przynęty jak i zanęty o dobrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wysoko cenniejsza niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że stać się naszym przyszłym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Szczecin

Categories: Zachodniopomorskie Tags: Tagi: , ,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o